Wielotysięczne wygrane w kasynie online? Uwaga na oszustów!
Podsumowując, International Conference on Cleaner Energy Transition 2024 ma na celu nie tylko prezentację najnowszych technologii i rozwiązań, ale także uświadamianie, jak istotne jest działanie na rzecz czystszej, bardziej zrównoważonej przyszłości. Dialog pomiędzy naukowcami, przemysłem i politykami to klucz do wdrożenia tych zmian na szeroką skalę. Społeczność i władze Politechniki Krakowskiej z największym żalem żegnają Profesora Witolda Cęckiewicza, wybitnego Twórcę, Wychowawcę wielu architektonicznych i naukowych pokoleń, wspaniałego Ambasadora PK, do końca oddanego uczelni, jej wychowankom i sprawom. Temat wymagał zbadania szerokiego kontekstu ideowego, przestrzennego oraz społecznego. Koncepcja dotyczy rekompozycji otoczenia ROD Grzegórzki oraz propozycji zagospodarowania obszarów wspólnych na tym terenie wraz z nowym pomysłem na użytkowanie parceli.
Rusza X edycja konkursu „O Złoty Indeks PK”. Do zdobycia sporo punktów w rekrutacji na studia
– Na pewno wykorzystanie sztucznej inteligencji zmieni pracę większości pracowników. Nawet w takich zawodach, które z pozoru nie wykorzystują rozwiązań teleinformatycznych jak np. Przypuśćmy, że ekipa remontowa z Polski wyjeżdża do innego kraju, gdzie nie zna nazw handlowych produktów jakie są im potrzebne. Wiadomo, że nie wszystkie farby można łączyć ze sobą, podobnie jest z klejami itd. AI może w takiej sytuacji przygotować bazę danych produktów handlowych na terenie danego kraju w języku użytkownika wraz z wszystkimi lub konkretnymi parametrami go interesującymi – mówi dr Gancarzewicz.
Małopolska Regionalna Grupa ds. Rozwoju Technologii Wodorowych obradowała na Politechnice Krakowskiej
Magdalena Kozień-Woźniak, a także autorzy projektu z pracowni HSA Architektura. Roku wydawało się, że – względem poprzednich edycji – frekwencja w konkursie „O Złoty Indeks” jest spora (w 2023 r. zarejestrowało się 350 osób; w 2022 r. – 211, a w 2021 r. – 275), to jednak wyniki właśnie zakończonej rejestracji stanowią absolutny rekord. Edycji konkursu Politechniki Krakowskiej zgłosiło się 583 osoby. Najwięcej 20 stycznia przystąpi do rozwiązywania zadań z matematyki – 278 uczniów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się też predyspozycje architektoniczne, które dopiero drugi raz w historii konkursu stanowią jedną z dyscyplin.
- Politechnika zgłasza uwagi do MPZP, wnioski i postulaty, przedstawia szeroko i transparentnie koncepcję zagospodarowania swoich nieruchomości w Czyżynach pn.
- Uzyskała pozycję jednego z wiodących deweloperów i generalnych wykonawców wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych na polskim rynku.
- Inny problem to wyrzucanie odpadów w postaci nie zgniecionej i w ten sposób sztuczne ograniczanie miejsca w pojemnikach.
- Oczywiście na PK działa też wiele innych, nowoczesnych placówek z ogromnym potencjałem naukowym i dydaktycznym.
Roku Szkoła Doktorska PK rozpoczęła kształcenie w języku angielskim i regularną już rekrutację anglojęzyczną dla obcokrajowców. Zwróciła także uwagę na fakt, iż w roku 2024 rozpocznie się pierwsza ewaluacja szkół doktorskich. Mikropoświadczenia Politechniki Krakowskiej wydawane będą za pośrednictwem platformy Skillchain, bazującej na ekosystemie sieci blockchain. Będzie to możliwe dzięki nawiązaniu współpracy z firmą DotConnect. Umowa w tej sprawie została podpisana 3 października przez rektora Politechniki prof. Andrzeja Szaratę i Katarzynę Rybus, dyrektor operacyjną w DotConnect. W wydarzeniu wzięli udział uczestnicy mini stażu zorganizowanego przez PK na początku września.
W związku z tym przelewy klawiszowe uważane są za efektywne rozwiązanie dla jazów i zapór wymagających wysoką wydajność wydatków lub niski poziom zwierciadła wody w zbiorniku. Nazwa „przelew klawiszowy” nawiązuje do klawiatury pianina, którą wizualnie przypomina ten typ przelewu – wyjaśnia mgr inż. Konkurs „Młody Promotor Polski”, pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP, skierowany jest do młodych Polaków, których działania przyczyniają się do popularyzowania wiedzy o Polsce oraz budowania jej pozytywnego wizerunku na świecie. Partnerem projektu jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego.
To przykłady działalności, w których sztuczna inteligencja nigdy człowieka do końca nie zastąpi, ale może go wspomóc. Mówił dr Grzegorz Gancarzewicz, matematyk z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Krakowskiej, w gdzie grać w plinko wystąpieniu pt. “Sztuczna inteligencja na rynku pracy – szansa czy zagrożenie? ” podczas konferencji naukowej “Transformacja Państwowej Inspekcji Pracy w XXI w.