Na czele Urzędu stoi Prezes GUS, który podlega bezpośrednio Prezesowi Rady Ministrów. Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego powołuje i odwołuje Prezes Rady Ministrów spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru (art. 24 ust. 1 ustawy o statystyce Co to jest wydajność kuponu publicznej). Prezesowi GUS podlega również 16 dyrektorów urzędów statystycznych (znajdujących się w miastach wojewódzkich) oraz jednostki obsługi statystyki publicznej utworzone na podstawie art. 27 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r.
W 2017 wydatki GUS i jednostek podległych wyniosły 418,98 mln zł, a dochody 3,03 mln zł1. Przeciętne zatrudnienie w całym resorcie statystyki w przeliczeniu na pełne etaty wyniosło 5726 osób (w tym 804,66 etatów w samym GUS), a średnie miesięczne wynagrodzenie brutto 4417,60 zł2. Z uwagi na różnice metodologiczne Jak Może Oprogramowanie Forex System Handlu Sprawiają Że Dobry Zysk pomiędzy tym badaniem, a innymi danymi gromadzonymi przez Szefa Służby Cywilnej w obszarze zatrudnienia i wynagrodzeń, niektóre dane mogą się różnić. Według rzecznika GUS zakwestionowane działania były zgodne z prawem m.in. Dlatego, że prowadzenie działań spisowych jest zadaniem dodatkowym w stosunku do pozostałych działań GUS12.
Szkolnictwo wyższe w roku akademickim 2023-2024 – studenci i absolwenci
Urząd Statystyczny w Bydgoszczy przeprowadzi dla Szefa Służby Cywilnej badanie „Zatrudnienie i wynagrodzenia w administracji publicznej”. Termin składania ofert upływa 2 grudnia 2024 r. Kandydaci spełniający wymagania formalne – po analizie dokumentów – zostaną zakwalifikowani do kolejnego etapu naboru. Po weryfikacji formalnej ofert przewiduje się w ramach naboru weryfikację Strategia surfera zysku: Analiza rynku w 10 sekund kompetencji kierowniczych oraz rozmowę kwalifikacyjną na temat zagadnień z zakresu spraw należących do właściwości Prezesa GUS.
W ramach badania gromadzimy dane o poziomie zatrudnienia i wynagrodzeń w szeroko rozumianej administracji publicznej, w tym również w służbie cywilnej – w ujęciu regionalnym oraz w wybranych zawodach. Robimy to, aby mieć wiedzę na temat poziomu zatrudnienia i wynagrodzeń w służbie cywilnej względem pozostałych korpusów urzędniczych oraz pracowników zatrudnionych w innych obszarach aktywności Państwa. Obejmuje pracowników zatrudnionych w urzędach obsługujących wszystkie organy władzy rządowej na szczeblu centralnym (ogólnokrajowym) oraz terenowym – wojewódzkim i powiatowym. Kategoria ta obejmuje także służby mundurowe (Policja, Państwowa Straż Pożarna, Służba Ochrony Państwa, Służba Celno-Skarbowa), prokuraturę, instytucje gospodarki budżetowej, agencje rządowe, fundusze celowe, państwowe osoby prawne. W tej kategorii administracji uwzględniono pracowników będących członkami korpusu służby cywilnej.
- Robimy to, aby mieć wiedzę na temat poziomu zatrudnienia i wynagrodzeń w służbie cywilnej względem pozostałych korpusów urzędniczych oraz pracowników zatrudnionych w innych obszarach aktywności Państwa.
- Termin składania ofert upływa 2 grudnia 2024 r.
- Badanie to jest częścią Programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2024.
- Według rzecznika GUS zakwestionowane działania były zgodne z prawem m.in.
- W tej kategorii administracji uwzględniono pracowników będących członkami korpusu służby cywilnej.
stopka Departament Służby Cywilnej KPRM
Poniżej prezentujemy najważniejsze dane z tego badania. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.
Informacja
Działalność GUS została zawieszona w czasie II wojny światowej. Urząd został włączony w struktury Wydziału Rolnictwa i Wyżywienia administracji Generalnego Gubernatorstwa, a jego wyposażenie, bibliotekę i archiwum wywieziono z Warszawy do Krakowa (stolicy GG)8. Dane kontaktowe do osób odpowiedzialnych za merytoryczne i techniczne sprawy badania znajdą Państwo na stronie Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy. W ustawie budżetowej na 2018 wydatki resortu zaplanowano w wysokości 427,47 mln zł, a dochody 2,52 mln zł24.
Pakowanie jaj kurzych konsumpcyjnych w 2024 roku
Główny Urząd Statystyczny (GUS) – urząd centralny administracji rządowej zajmujący się zbieraniem i udostępnianiem3 informacji statystycznych na temat większości dziedzin życia publicznego i niektórych stron życia prywatnego. Do przekazywania danych obligują odpowiednie przepisy prawa (ustawa o statystyce publicznej oraz ogłaszany corocznie Program Badań Statystycznych). Dane mogą być udostępniane tylko w formie zagregowanej (opracowanej), która uniemożliwia identyfikację pojedynczych respondentów (tajemnica statystyczna). Badanie to jest częścią Programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2024. Co dwa lata, od 2008 r., Główny Urząd Statystyczny (GUS) przeprowadza dla nas badanie „Zatrudnienie i wynagrodzenia w administracji publicznej”. Badanie jest częścią Programu Badań Statystycznych Statystyki Publicznej na dany rok.